Bir bebek vegan beslenebilir mi ve beslenmeli mi?

Vegan çift, yalnızca çiğ meyve ve sebzeyle beslediği ve iddiaya göre açlıktan ölen oğullarının cinayetinden yargılanıyor.Florida'lı çift (30 yaşındaki Ryan Patrick O'Leary ve 35 yaşındaki Sheila O'Leary), polise bebekleri için sadece çiğ meyve ve sebzelerden oluşan bir beslenme düzeni uyguladıklarını söyledi. Çarşamba günü Lee İlçesi Büyük Jürisi, çift hakkında yasal işlem başlattı.Yetkililere göre çift, 18 aylık bebeğin ölümünün ardından birinci dereceden cinayet, ağır çocuk istismarı, ağır taksirle öldürme, çocuk istismarı ve iki çocuğun ihmali suçlarından yargılanıyor. Raporlara göre çiftin... Hepsini »

/uploads/question/20191226/0f851255165961b1f756459e3bed850d.jpg

Vegan çift, yalnızca çiğ meyve ve sebzeyle beslediği ve iddiaya göre açlıktan ölen oğullarının cinayetinden yargılanıyor.

Florida'lı çift (30 yaşındaki Ryan Patrick O'Leary ve 35 yaşındaki Sheila O'Leary), polise bebekleri için sadece çiğ meyve ve sebzelerden oluşan bir beslenme düzeni uyguladıklarını söyledi. Çarşamba günü Lee İlçesi Büyük Jürisi, çift hakkında yasal işlem başlattı.

Yetkililere göre çift, 18 aylık bebeğin ölümünün ardından birinci dereceden cinayet, ağır çocuk istismarı, ağır taksirle öldürme, çocuk istismarı ve iki çocuğun ihmali suçlarından yargılanıyor. Raporlara göre çiftin diğer üç çocuğu da son derece yetersiz beslenmiş.

Cape Coral polisinin bildirdiğine göre, bebek sadece 8 kilogramdı. Uzmanlar bu ağırlığın yedi aylık bir bebeğin sahip olması gereken ağırlığa denk geldiğini söylüyor.

Kaynak

Sakla »
Davet edileniyorlar:

Soruya cevap vermek için, giriş yap veya kaydol

Beslenebilir ancak bu yanlış bir beslenme şeklidir. Veganlığın herkes için çok ta sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Doktorlar beslenme için mutlaka et öneriyor.
Bence bu yanlış bir şey çünkü et türü şeylerin vücuda kazandırdığı vitamin ve proteinleri sebzeler karşılayamaz.

Beslenebilir ama bence beslenmemesi daha iyi çünkü bir bebeğin her türlü aminoasitten, proteinden vs. faydalanması gerekir. Etteki aminoasitlerin hepsi bitkilerde yok.

Bebek süt ve mamadan başka bir şey yemiyor. 1 yaşından sonra çocukluk döneminde beslenme tarzı onun iler ki zamanlar için vegan olup olmayacağını belli edebilir
Yani beslense bile tek başına yeterli olabileceğini düşünmüyorum çünkü vücudun her türlü vitamine ihtiyacı vardır.
Beslenmemeli çünkü özellikle çocukların gelişimi için son derece önemli et ürünleri. Vegan olan anneme dahi hastalandığında doktor et yedirmemezi söylemişti ve yedirmiştik.
Beslenebilir ama tabi ki uzman doktorların hazırladığı listelerle, besinlerle olmalı. Çünkü bir yeni doğanın metabolizması bizden çok daha farklı işliyor ve bu konuda araştırma yapmadan bebeği vegan beslemek doğru değil bence.
Vegan olmak bir tercihtir ve hiçbir insanın tercihini küçüklükten siz belirleyemezsiniz
Bence beslenmemeli çünkü o bebeğin vücudunun sadece sebze meyveye değil et, tavuk, yumurta vb.yiyeceklere de ihtiyacı var ve bebek bunları yiyerek gerekli olan proteinleri almalı. Sadece sebze meyve çocuğu etkileyebilir.